fbpx

Przestrzeń biurowa dla ekspertów z branży IT.

Odpowiednio zaaranżowane biuro przyciąga pracowników

„Chill room” z konsolą do gier, mini strefą fitness i wygodnymi miejscami do siedzenia, coffee pointy, sofy i hot deski – tak wygląda nowa siedziba Sii w budynku Maraton w centrum Poznania. Na ponad 3400 mkw. urządziliśmy biuro dla obecnego zespołu oraz 200 nowych pracowników, których planujemy zatrudnić do końca 2018 roku. To nasza mała Dolina Krzemowa przy ulicy Królowej Jadwigi.

Projektując biuro w budynku Maraton, staraliśmy się zaoferować pracującym tu inżynierom jak największy komfort pracy. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że prężny rozwój firmy jest możliwy dzięki niesłabnącemu zadowoleniu jej pracowników. Warto więc o nich zadbać. Dzięki temu już od 6 lat z rzędu Sii otrzymuje wyróżnienia w konkursie na najlepsze miejsce pracy IT w Polsce.

Aranżacyjne wyzwanie

Obecnie w Sii pracuje 200 pracowników, a do końca 2018 roku chcemy podwoić tę liczbę. Jako że poszukujemy osób o różnych profilach – zarówno specjalistów IT, jak i humanistów – przeprowadzając się do Maratonu, musieliśmy zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem stworzenia odpowiedniego miejsca pracy dla każdej grupy. Sam wybór Maratonu nie był przypadkowy – nowoczesność i elastyczność aranżacyjna przekonały nas, że to tu warto rozwijać swój biznes. Kluczowa była także lokalizacja budynku. Położenie w ścisłym centrum w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych punktów komunikacyjnych umożliwia naszym pracownikom szybkie i wygodne dotarcie do biura oraz zapewnia dostęp do bogatej ofert kulturalnej Poznania.

Przestrzeń dla kreatywności                                                                      

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Harvard Business Review, spontaniczne spotkania na terenie firmy poprawiają efektywność biznesu. Prawie 80% pomysłów powstaje bowiem poza biurkiem, w wyniku interakcji ze współpracownikami! Dlatego też tak ważna jest swobodna aranżacja miejsca pracy, która będzie sprzyjać integracji zespołu i dzieleniu się wiedzą. W myśl tej zasady, w naszej siedzibie znalazła się przestronna kuchnia stylizowana na kawiarnię oraz strefa fitness z mini siłownią, pokoje relaksu z konsolami do gier, piłkarzykami i wieloma innymi udogodnieniami. Dodatkowo pracownicy mogą korzystać z tarasu z widokiem na miasto, na którym planujemy także organizować plenerowe imprezy integracyjne. Dla osób pracujących na co dzień zdalnie przygotowaliśmy także tzw. pokoje z hot deskami.

Na efektywność pracowników wpływa również środowisko pracy rozumiane jako biuro, w którym panuje odpowiednia temperatura i akustyka, a każdy pracownik ma wygodny dostęp do światła dziennego.

Wrażenie od progu

Wielu kandydatów przychodzących do firmy na rozmowy rekrutacyjne w mig ocenia  jej prestiż na podstawie biura. Pierwsze wrażenie może mieć duży wpływ na decyzje o podjęciu pracy w danej spółce. W Sii jesteśmy dumni z naszej przestrzeni biurowej, dlatego chcemy się nią chwalić i zachęcać do pracy właśnie u nas. Doskonałą ku temu okazją są dni otwarte, które organizujemy. Najbliższe odbędą się już 6 kwietnia. Podczas wizyty w naszym nowym biurze w Maratonie, kandydaci będą mogli poczuć, że troska o pracowników i ich miejsce pracy jest dla nas równie ważna jak sam biznes.

O firmie:

Sii Poznań to jedna z największych firm IT w Polsce. Realizuje projekty dla klientów z całego świata. Spółka wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Specjaliści Sii realizują projekty dla wiodących firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, hi-tech, energetyki i przemysłu na całym świecie.

Szczegółowe informacje na ten temat zostały zamieszczone na stronie firmy: http://kariera.sii.pl/comesiius/oraz na oficjalnym profilu firmy na facebooku: www.facebook.com/Sii.Polska/.