fbpx

Ponad 250 nowych punktów handlowych w Bydgoszczy

Za sprawą Zielonych Arkad w Bydgoszczy pojawiło się kilkadziesiąt nowych marek nieobecnych dotąd w mieście

W Bydgoszczy funkcjonuje 11 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 272 tys. mkw. Współczynnik pustostanów w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł i obecnie stanowi 6%. Najwyższy miesięczny czynsz za lokal o powierzchni 100-150 mkw. na potrzeby mody wynosi 31-33 EUR za mkw. – wynika z publikacji Colliers International „Centra handlowe w miastach regionalnych | Bydgoszcz”.

Bydgoszcz charakteryzuje duża różnorodność obiektów handlowych. Wystepują tu hipermarkety z małymi galeriami handlowo-usługowymi, parki handlowe, centra specjalistyczne oraz śródmiejskie galerie handlowo-rozrywkowe.

W 2015 r. w mieście uruchomiono centrum handlowe Zielone Arkady. Do użytku oddano długo oczekiwany sklep IKEA. Galeria Pomorska, po przeprowadzonej rozbudowie, powiększyła się o blisko 10 tys. mkw. Dokonano modernizacji wielu istniejących centrów handlowych, w tym remontu strefy gastronomicznej w obiekcie Focus Mall oraz centrum handlowym Rondo.

– Inwestycje handlowe w Bydgoszczy przyniosły ponad 250 nowych sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Swoje miejsce, głównie za sprawą Zielonych Arkad, znalazło kilkadziesiąt nowych marek, nieobecnych dotąd w mieście. Na rynku zadebiutowali między innymi: Fielmann, Lacoste, Massimo Dutti, Tommy Hilfiger, Swarovski, Tous, New Balance, Pandora, Decimas, i United Colours of Benetton – mówi Katarzyna Michnikowska, Starszy Analityk w Dziale Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.

W centrach handlowych w Bydgoszczy działa łącznie 720 sklepów. Największą grupę stanowią najemcy z sektorów moda (25 proc.) oraz usługi (14 proc.).

Wśród anonsowanych w ubiegłym roku transakcji najmu należy wymienić m.in.: flagowy sklep Saturn, Smyk Megastore (1700 mkw.), C&A (1600 mkw.) i Intersport (760 mkw.) w Zielonych Arkadach oraz Szachownica (400 mkw.), Pepco (400 mkw.) i English Home (180 mkw.) w Galerii Pomorskiej.

Aktualnie w Bydgoszczy brak jest nowych obiektów w budowie. Na zaawansowanym etapie przygotowań znajduje się modernizacja centrum handlowego Carrefour przy ul. Jana Pawła II, które zmieni się niebawem w Metropolitan Outlet.