fbpx

Dlaczego otoczenie siedziby firmy ma znaczenie dla przyszłości Twojego przedsiębiorstwa?.

O atrakcyjności siedziby firmy świadczy nie tylko jej wnętrze, ale również otoczenie.

Pracodawcy stosują różne zachęty, by przyciągnąć i zatrzymać pracownika. Gwarantują stabilność zatrudnienia i możliwość rozwoju, oferują korzystne wynagrodzenie oraz dodatkowe świadczenia pozapłacowe. W dobie rynku pracownika są to jednak oczywiste standardy – kandydat oczekuje, że firma zaproponuje mu coś więcej. Wśród kluczowych czynników, które dziś decydują o wyborze danego miejsca pracy znajdują się również dogodna lokalizacja i funkcjonalne, doskonale skomunikowane sąsiedztwo.

Kultura, rekreacja i usługi w zasięgu wzroku

W pracy spędzamy znaczną część dnia, ważne więc by pozostały czas wolny wykorzystać jak najlepiej. Nie chcemy go tracić na stanie w korkach albo dojazdy do supermarketów, na pocztę czy do banku. W związku z tym nowoczesne biurowce zapewniają najemcom usługi „pierwszej potrzeby”, takie jak: poczta, kiosk, placówka bankowa czy medyczna. Pomimo tego nie sposób w całości zaspokoić wszystkich oczekiwań. Dlatego tak istotne jest, aby najbliższe sąsiedztwo skutecznie uzupełniało ofertę dostępną w obiekcie biurowym.

W przypadku biurowca .KTW I, którego otwarcie zainaugurowaliśmy 1 czerwca, zarówno bliższa, jak i dalsza okolica są bardzo atrakcyjne, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dzięki unikalnym w skali regionu atutom użytkowym. Lokalizacja w najbardziej prestiżowej części miasta, w Stefie Kultury, sprawia, że pracownicy uzyskują dostęp do bogatej oferty kulturalnej, handlowo-usługowej, gastronomicznej, bazy sportowej i przestrzeni konferencyjnych.

Pieszo, rowerem, fishboardem – wszędzie blisko

Pracownik .KTW I ma „pod ręką” magistrat, w którym załatwi sprawy urzędowe, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, w którym weźmie udział w konferencji branżowej lub targach, Spodek, w którym będzie świadkiem najważniejszych wydarzeń sportowych, Muzeum Śląskie oraz filharmonię NOSPR, w których może nabyć bilety na weekendową wizytę z rodziną i przyjaciółmi. W tzw. walking distance znajdują się też m.in. restauracje, kino, pralnia, kwiaciarnie, siłownie, biblioteka akademicka. Lista obiektów tego typu jest znacznie dłuższa. Nie można też zapomnieć o katowickim rynku, który od kilku lat z powodzeniem jest animowany, stając się gospodarzem różnych eventów, w tym: strefy kibica, okolicznościowych jarmarków i wydarzeń dla dzieci.

Szybko, wygodnie, ekologicznie

Mówiąc o otoczeniu, niezwykle istotna pozostaje infrastruktura komunikacyjna. Bliskość przystanków autobusowych, pętli tramwajowej czy dworca kolejowego gwarantuje pracownikom dogodne połączenia na linii dom-praca i odwrotnie, niezależnie od tego, z której części miasta lub regionu docierają do pracy. Oczywiście mogą oni korzystać też z sukcesywnie rozwijającej się infrastruktury rowerowej, z korzyścią dla własnej kondycji i przede wszystkim dla środowiska.

Powyższe czynniki w połączeniu z udogodnieniami proponowanymi w biurowcach klasy A tworzą dla pracowników komfortowe warunki do zrównoważonego łączenia pracy z czasem wolnym.

Więcej tekstów z kategorii Biura»