fbpx

Nie samą pracą najemca żyje

Eventy to ważny element dbałości o najemców

W czasach, gdy firmy zabiegają o najlepszych pracowników, ważną kartą przetargową w procesie rekrutacyjnym jest lokalizacja oraz prestiż budynku, w którym znajduje się biuro firmy. Na atrakcyjność obiektu składa się wiele elementów takich, jak architektura czy możliwości aranżacyjne, ale także dbałość o najemców. Kluczową rolę pełni w tym zakresie zarządca nieruchomości, którego obowiązkiem jest m.in. nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem obiektu, reagowanie na uwagi zgłaszane przez najemców oraz wprowadzanie rozwiązań, które mogą ułatwić użytkowanie budynku. Ale nie samą pracą żyje człowiek… Dlatego też w zarządzanych przez nas budynkach cyklicznie organizujemy eventy, na które zapraszamy najemców. To dodatkowy bonus, który sprawia, że pracownicy dobrze się czują w swoim miejscu pracy.

Wyróżnij się!

Biurowce, podobnie jak centra handlowe, stale muszą pracować na swój wizerunek. Szczególnie istotne jest to w przypadku budynków takich, jak zarządzany przez Colliers Metropolitan przy Pl. Piłsudskiego. Ze względu na położenie budynek jest częścią tkanki miejskiej i odgrywa bardzo istotną rolę również dla mieszkańców Warszawy. Organizacja przez zarządcę lub właściciela nieruchomości eventów dla najemców powoduje, że okoliczni mieszkańcy uczestniczą w naszych przedsięwzięciach, a budynek gromadzi wokół siebie osoby, które stają się częścią pewnej społeczności. W rezultacie użytkownicy oraz mieszkańcy budują tożsamość miejsca.

Najlepiej sprawdzają się wydarzenia organizowane cyklicznie, choć ich częstotliwość powinna być dobrze przemyślana, aby nie stały się męczącą rutyną. W budynku Metropolitan akcje skierowane do użytkowników organizowane są średnio co kilka tygodni. Dodatkowo, co  roku proponujemy najemcom jedno lub dwa zupełnie nowe wydarzenia. Przedsięwzięcia, które się sprawdzają i cieszą się największym zainteresowaniem staramy się powtarzać.

Planując eventy, należy wziąć pod uwagę charakter nieruchomości i specyfikę najemców. Inne akcje bowiem sprawdzą się w miejscu, gdzie najemcami są np. agencje marketingowe czy firmy z branży IT, a inne tam,  swoje siedziby mają kancelarie prawne czy instytucje finansowe.

Do wyboru

W Metropolitanie stawiamy na dwa typu eventów – czysto rozrywkowe oraz praktyczne. Do pierwszej grupy należą imprezy, podczas których pracownicy mogą skosztować specjałów serwowanych przez okolicznych restauratorów (a ci promują w ten sposób swoją ofertę). Obowiązkowym punktem w okresie letnim są także Chill Out Days, kiedy to najemcy mogą zrelaksować się na rozstawionych na patio leżakach. Pozwala to na przyjemną przerwę w pracy, chwilę odpoczynku, co jak pokazują wszystkie badania ma ogromny wpływ na efektywność. Ponadto takie przedsięwzięcia sprzyjają budowaniu relacji między najemcami oraz pomagają tworzyć przyjazną atmosferę miejsca.

Bardzo lubianym i cenionym przez najemców wydarzeniem jest Christmas Party organizowane w grudniu na patio biurowca. Można wówczas skosztować typowych dla tego świątecznego okresu rozgrzewających potraw.

Inne inicjatywy regularnie podejmowane przez Colliers to m.in. rozdawanie kwiatów w Dzień Kobiet, słodyczy w Halloween czy rzemieślniczych lodów w upalne dni.

Do akcji praktycznych należą natomiast: mobilny serwis rowerowy, kiedy to każdy może oddać swój rower na przegląd, w ramach którego wykonywane są drobne naprawy, czy wizyta dietetyka w biurowcu. Ponadto podczas wyznaczonych dni użytkownicy budynku mogą przetestować wybrane modele samochodów i umówić się na jazdę próbną autami, które są dostępne pod budynkiem. Akcje o charakterze praktycznym powodują, że użytkownicy oszczędzają czas i pieniądze, a także mają dostęp do niestandardowych ofert lub usług.

Colliers podejmuje także globalne inicjatywy organizowane na wszystkich zarządzanych budynkach, zwykle tego typu przedsięwzięcia nie wymagają dużych nakładów finansowych, jak np. zbiórki elektrośmieci, zbiórki krwi, zabawek dla dzieci z domów dziecka czy zbiórki żywności. Podsumowując, wszystkie inicjatywy podejmowane przez zarządcę oraz właściciela zmierzające do promocji budynku powodują, że nieruchomość wyróżnia się na rynku i daje możliwość większej integracji użytkowników.

Więcej wpisów w kategorii Zarządzanie Nieruchomościami»