fbpx

Human Centered Places by Colliers International

Zmieniający się rynek nieruchomości, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, musi odpowiadać na rosnące potrzeby najemców, a najemcy – na coraz większe wymogi pracowników.

Rynek pracy znajduje się obecnie w najciekawszym momencie od 30 lat. Statystyki mówią o najniższym bezrobociu po ‘89r., a rotacja pracowników wciąż rośnie. Wymagania nowych pokoleń zmuszają pracodawców do zmiany myślenia o biurze jako o miejscu, w którym pracuje się wyłącznie przy biurku. Współczesne biurowce powinny odzwierciedlać filozofię firmy i jej kulturę organizacyjną, a także być efektywnym narzędziem rekrutacyjnym w walce o talenty. Atrakcyjne miejsce pracy to nie tylko lokalizacja i nowoczesny budynek, ale też indywidualny charakter wnętrza, innowacyjne rozwiązania w zakresie aranżacji przestrzeni biurowej, a coraz częściej także nowe technologie, które usprawniają pracę, zwiększają komfort, ale też zmieniają nasz sposób funkcjonowania. W tym wszystkim najważniejszy jest jednak odbiorca – człowiek, który niezmiennie znajduje się w centrum naszej uwagi.

Nowoczesne miejsce pracy powinno uwzględniać potrzeby wszystkich grup wiekowych – z jednej strony chętnie korzystających z nowych technologii Millenialsów i wchodzącego na rynek pokolenia Z, a z drugiej – obecnych od dłuższego czasu w strukturze firmy doświadczonych pracowników. Stanowi to wyzwanie dla pracodawców: jak pogodzić potrzeby dwudziestolatków z oczekiwaniami pięćdziesięciolatków? Jak powinno wyglądać biuro, którego użytkownicy to przedstawiciele różnych pokoleń? I kolejne pytania: jak otoczenie wpływa na naszą produktywność i efektywność? Jak nowe technologie wpływają na naszą pracę? Czy automatyzacja procesów oznacza mniej pracy czy zmiany w strukturze organizacyjnej? Na te i inne pytania będziemy chcieli odpowiedzieć podczas pierwszego spotkania z cyklu Human Centered Places by Colliers International.

Konferencje z cyklu Human Centered Places mają na celu ukazanie oczekiwań człowieka – użytkownika nieruchomości –  którego potrzeby stanowią siłę napędową zmian w kształtowaniu przestrzeni biurowej, handlowej i magazynowej. W czasie pierwszego spotkania zatytułowanego „Innovation Districts: oczekiwania, rozwiązania prognozy”, które odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w siedzibie naszej firmy, będziemy rozmawiać o innowacyjnych rozwiązaniach kształtujących codzienne środowisko człowieka oraz wpływie postępu technologicznego na nasze życie. Wśród zaproszonych gości znajdują się praktycy z największych polskich i międzynarodowych korporacji. Dyskusję pomiędzy nimi będzie moderować ceniony dziennikarz biznesowy Łukasz Grass, a całe wydarzenie odbędzie się pod patronatem Business Insider Polska.

Więcej na temat konferencji Human Centered Places by Colliers International »