fbpx

5 rzeczy, za które pracownicy kochają swoje biuro

Sprawdź, czy oferuje je również Twoje miejsce pracy

Czy to w ogóle możliwe, aby pracownicy pokochali swoje biuro? Otóż każdy pracodawca może mieć na to znaczący wpływ. Jak to zrobić? Okazuje się, że najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązania są zawsze najlepsze. I mimo, że każda firma jest inna, to bez względu na wykonywaną profesję, pracownicy doceniają w swoich biurach podobne rzeczy.

Dobra kawa

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie pobudza do pracy o poranku, jak filiżanka aromatycznej kawy. Zwłaszcza, jeśli wypijemy ją w towarzystwie współpracowników i przy okazji odbędziemy miłą pogawędkę. Dobra kawa potrafi zdziałać cuda!

Wygodny fotel

Długie godziny spędzone w pracy – głównie za biurkiem i przed komputerem – nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Dlatego dobry fotel, na którym siedzimy średnio osiem godzin dziennie, to nie tylko gwarancja komfortu podczas pracy, ale także niezwykle istotny element w kontekście dbania o zdrowy kręgosłup.

Przestronna kuchnia

Oprócz dobrej kawy i wygodnego fotela, jako trzeci ulubiony aspekt, pracownicy wskazują przestronną kuchnię. Spora część pracowników przynosi jedzenie z domu, dlatego jakość zaplecza kuchennego ma duże przełożenie na komfort pracownika. Odpowiednio duża lodówka, mikrofalówki i inne przydatne urządzenia oraz estetyczny i funkcjonalny aneks kuchenny to aspekty, które powodują, że jedzenie w biurze może być przyjemnością. Nie bez znaczenia jest również dostęp do światła dziennego. Biurowe kuchnie są często ciemne, a kto z nas lubi jeść posiłki w takim otoczeniu? Pracodawcy często zapominają o wyżej wymienionych czynnikach, nie mając świadomości, jak bardzo duże znaczenie ma to dla pracowników.

Praca nie tylko przy biurku

W nowoczesnych biurach coraz większego znaczenia nabierają strefy chill-out, czyli miejsca, gdzie można zrelaksować się w  mniej formalnym otoczeniu, na wygodnych fotelach, kanapach, pufach, czy nawet workach sako. Służą one nie tylko do odpoczynku, szybkiej prasówki, oderwania się na chwilę od obowiązków, ale równie dobrze mogą być miejscem spotkań i wspólnych projektów, czy też pracy indywidualnej.

Owoce

To nie drogie meble, a owoce w biurze, nieustająco wyróżniają najbardziej przyjazne miejsca pracy  i  skłaniają do chwalenia się nimi wśród znajomych. Ponadto, inicjatywy takie, jak  owoce, czy firmowe śniadania wspierają zdrowe odżywianie.

W dzisiejszych czasach  firmy coraz częściej muszą konkurować o najlepszych pracowników, dlatego prześcigają się w  oferowaniu udogodnień, które  nie tylko uprzyjemniają codzienną pracę, ale także budują pozytywny wizerunek pracodawcy. Dodatkowo, takie „drobiazgi” mogą  wpłynąć na decyzję kandydata o wyborze danego miejsca pracy.

A za co Wy kochacie swoje biuro?

Wirtualna wycieczka po biurze »